Blog

Gamta visuomet atsako

Atrasti gamtos dovanas užtrunka. Net jei rodosi, jog gamta tokia pasiekiama kiekviename žingsnyje, jos grožio ir didybės nepamatysi, jei nestebėsi. Stebėti lėtą augimą, kuris nepavaldus ant sienos kabančio laikrodžio rodyklėms, kantriai žvelgti į procesą nesitikint rezultato… Tas organiškas ryšys su gamta, kuriuo kvėpavo senovės žmonės, šiandien nyksta tarp namus juosiančių aukštų tvorų ir asfaltuotų gatvių. Pasaulis kaip niekad greitai šalia daugiamečių miškų vystosi, tačiau į savus kiemus tik atsirinktą gamtos dalelę įsileidžiame. Atvėrus akis ir sulėtinus tempą, gamta pati nustebina gydomąją galią slepiančiomis dovanomis, kurios atsiveria tik tiems, kurie įsiklauso.

Tuo metu, kai žongliravau nesibaigiančiais darbais ir įsipareigojimais, neradau laiko atsigręžti į greta gyvuojančią gamtą. Sprendimai, kurių ieškojau savo blogėjančios sveikatos ir nuolatinio streso malšinimui, nuolatos reikalavo finansinių investicijų ir laiko sąnaudų. Šampūnas plaukams, kremas paakiams, kremas sausai odai, veido kaukė, serumas ir kiti išreklamuoti „stebuklingi“ gaminiai sveikatai buvo ranka pasiekiamos išeitys, kurių naudą garantavo skambios antraštės ir marketingo triukai. Aklas pasitikėjimas žaibiškais rezultatais nedavė naudos, o tuo labiau stebuklo. Tad netikėtai atsiradusią galimybę aplankyti Afriką priėmiau kaip spontanišką nuotykį, iš kurio nesitikėjau lengvų išeičių ar atsakymų. Tačiau dovanos, kurias atradau užmirštoje žemėje, buvo tai, ką įprastai būčiau tiesiog praleidusi pro akis darbų gausybėje.

Tą kartą, stovėdama ant saulės energiją sugėrusios žemės ir stebėdama natūralų bei neįpareigojantį žmogaus ir gamtos ryšį, aš suvokiau, jog atsakymai glūdėjo ne parduotuvės vitrinose, o tiesiog po mano kojomis. Tenykščių žmonių gyvenimas tekėjo kartu su natūraliu gamtos ciklu, jame nebuvo nei skubinimo, nei prievolės – tik abipusė pagarba ir vienybė. Berberų moterų spaudžiamas Arganų aliejus rodėsi lyg atsidavimo, sunkaus darbo ir pasitikėjimo gamta simbolis. Argano vaisiai, patekę į Berberų moterų rankas, po fiziškai varginančio rankų darbo beskaldant, lukštenant ir spaudžiant Argano vaisių branduolius, tapdavo tyru ir autentišku Arganų aliejumi. Išbandžiusi šio gryno aliejaus naudą ant savo odos ir plaukų supratau atradusi universalią priemonę ne tik išoriniam kūno puoselėjimui, bet ir sveikatos stiprinimui. Savo akimis matydama autentišką ir senų tradicijų patikrintą aliejaus spaudimą, supratau savo kūną maitinanti gyvybės ir istorijos kupinu produktu.

Kosmetinis Arganų aliejus populiarus visame pasaulyje, tačiau tik nedaugelis žino apie maistinį Arganų aliejų, kuris savo turtinga sudėtimi pranoksta net alyvuogių aliejų. Vėliau atsiradusios žinios apie šio aliejaus visokeriopą naudą ne tik vonios kambaryje, bet ir virtuvėje, suteikė galimybę eksperimentuoti su išskirtinio riešuto skonio aliejumi: daržovių troškiniuose, sriubose, padažuose, žuvies, ryžių ir makaronų patiekaluose. Maroke vietinių pagamintas tradicinis desertas „Amlou“ su Arganų aliejumi įrodė šio produkto universalumą net desertiniuose patiekaluose. Receptas tik iš trijų ingredientų. Saldus, sveikas ir greitai pagaminamas: https://www.facebook.com/authenticarganoil/photos/a.187968069622376/215524823533367/

Jis toks gardus, kad galite vartoti tiesiog vieną. Vienas aliejaus šaukštelis per dieną aprūpina gausybe nesočiųjų riebalų rūgščių, vitaminu E ir kitomis naudingomis medžiagomis. Vis tik svarbu prisiminti, jog siekiant išsaugoti visas maistines savybes, Argano aliejus negali būti kaitinamas, tad šlakstykite juo patiekalus prieš patiekiant. Maroke išgaunamas Argano aliejus – tai už save kalbanti priemonė, kurios galią verta pajausti pačiam.
Kelionė į tolimą šalį buvo ir mano kelionė į save. Atradusi svetimą kraštą, vėl atradau žemę po kojomis – o keista, juk ji visuomet buvo ten pat. Nuostabių Berberų moterų ramybė ir stiprybė, kuria įsikvėpiau, nėra paremta stebuklu, o verčiau nuoširdžiu pasitikėjimu gamtos dovanomis ir saulės diktuojamu tempu. Dabar tikiu, jog viskas, ko ieškome ar dar ieškosime, yra jau čia pat. Jei klausi, gamta visuomet atsako.

Kviečiu ir jus atrasti natūralų aliejų, kuris jau tūkstantmečius džiugina savo nuostabiomis ir turtingomis savybėmis. Argano aliejus tarptautiniu mastu pripažintas geriausiu aliejumi tarp visų esančių aliejų, dėl savo unikalios sudėties. Odai ir sveikatai tinkamiausias tik autentišku būdu pagamintas Arganų aliejus, kurį galite įsigyti čia. www.vinaturalis.org