Paprasti būdai puoselėti plaukų sveikatą ir atkurti jų žvilgesį.

Dar niekada anksčiau prekyboje nebuvo tokios begalinės plaukų priežiūros pasiūlos, kaip šiais kosmopolitiniais laikais. Lentynos lūžta nuo įvairiausių pavadinimų šampūnų, kondicionierių, kaukių, serumų ir aliejų, o kirpyklose siūlomų paslaugų plaukų gydimui, stebina ne tik savo pavadinimais ar gausa, bet ir kaina. Hydromax terapija, Haireconstruct  atstatymo procedūros ar Saphiros mineralinis tiesinimas, Hair Botox  – skambūs pavadinimai vartotojos ausims ir piniginei.

Bet ar kada pagalvojote kaip garsiausios pasaulio gražuolės kaip Kim Kardashian ar pavyzdžiui dainininkė Taylor Swift išlaiko šilkinius ir spindinčius plaukus, po begalės alinančių stiliaus įvaizdžių kūrimų ? Panaršius internete rasime begalės straipsnių kuriuose garsūs žmonės dalinasi plaukų priežiūros patirtimi ir didelei nuostabai jokių prašmatnių  produktų ar procedūrų jie nenaudoja. Garsūs žmonės kalba apie žemiškus dalykus. Niekas negali paneigti, kad Kim Kardashian yra nuostabių plaukų karalienė. Viename straipsnyje ji kalbėjo, kad Maroko Arganų aliejus užima ypatingą vietą jos kasdieninėje plaukų ir odos priežiūros rutinoje.[1]

Arganų aliejaus „reputacija“, įvertinta pasaulyje dėl jo natūralios sudėties bei gamybos būdo. Jis išlieka vienas VERTINGIAUSIŲ aliejų Žemėje, dėl savo neįtikėtinų drėkinamųjų savybių. Daugybė metų Berberės moterys vertė Argania Spinosa medžių branduolius į aliejų, skirtą plaukams, odai, senėjimo lėtinimui.

Pažvelkite į Arganų aliejaus sudėtį ir nuspręskite ko jis vertas ?

Tai šilkinis, neriebus aliejus, kuriame unikaliai daug vitaminų, mineralų ir antioksidantų (Linolio, oleino rūgštys, steroliai, skvalenas, tokoferoliai). Jame gausu Omega6 ir Omega9 riebalų rūgščių, kurios prisideda prie plaukų drėgmės atstatymo bei plaukų blizgėjimo. Arganas taip pat turtingas vitaminais „A“ ir „E“ kurie padeda padidinti ląstelių gamybą bei plaukų augimą. Turtingiausias vitamino „E“ junginys tokoferolis įsiskverbia į plaukus, kad pamaitintų jų „statybines“ dalis kurios vadinamos keratinu [2] (Keratinas – natūraliai odoje, plaukuose ir naguose randamas baltymas). Tai padeda atgaivinti plaukus praradusius blizgesį dėl plaukų formavimo, dažymo, oro sąlygų bei senėjimo.

Kas skatina plaukų augimą bei jų blizgėjimą ?

Pirmiausia sprendžiant bet kokią problemą, būtina įsigilinti į priežastis, o tada šalinti pasekmes. Plaukų džiovinimas, tiesinimas, dažymas, saulė, tai tik kelios pasekmės kurios alina mūsų plaukus, bet pagrindas iš kur kyla problema – tai plauko folikulų (svogūnėlių) sveikata. Kai folikulams nepakanka maistinių medžiagų, plaukai ima slinkti, skilinėti, praranda drėgmę bei spindesį. Arganų aliejus padeda atstatyti plaukų folikulų pažeidimus, užkerta kelią jų slinkimui, padidina vandens sulaikymą plaukuose [3]. Arganų aliejus aprūpina galvos odą maistinėmis medžiagomis, todėl plaukai gali lengvai augti ir stiprėti. Natūralus, neskiestas, nerafinuotas Arganų aliejus gali tapti reabilitacija jūsų plaukams. Tai natūralus pagalbininkas sausiems, lūžinėjantiems ir drėgmę paradusiems plaukams.

Kaip naudoti Arganų aliejų tinkamam plaukų gydimui ?

Nesvarbu ar jūsų plaukai yra sausi, lūžinėjantys ar riebūs, Arganų aliejaus atstatomosios savybės ištaisys šiuos trūkumus. Dėl savo universalumo jis gali būti naudojamas įvairiai. Žemiau pateikiu keletą naudojimo būdų.

JEIGU TURITE SAUSUS PLAUKUS MAIŠYKITE SU KONDICIONIERIUMI

Įsipilkite kondicionieriaus į delną ir įlašinkite 2-3 lašus Arganų aliejaus. Sumaišykite ir ištepkite plaukus kaip įprastai. Esant galimybei leiskite įsigerti 2-3 min. tuomet gerai nuskalaukite. Rezultatas: švelnesni, lygesni, šilkiniai plaukai, kurie išlieka žvilgantys net keltą dienų.

JEIGU JŪSŲ PLAUKAI ŠIURKŠTŪS IR PAŽEISTI NAUDOKITE KAIP KAUKĘ

Trisdešimt minučių prieš plaunant plaukus, sukamaisiais judesiais įmasažuokite į galvos odą keletą lašų Arganų aliejaus. Procedūra suaktyvina plaukų folikulus  ir aprūpina galvos odą maistinėmis medžiagomis. Išukuokite plaukus. Po pusvalandžio gerai išplaukite plaukus ir galvos odą, patepkite kondicionieriumi. (Aš kaukę palieku per naktį).

Rezultatas: minkšti, sudrėkinti plaukai, atsparūs žalingam aplinkos poveikiui.

JEIGU PLAUKAI SKILINĖJANTYS, LĖTAI AUGA NAUDOKITE KAIP NENUPLAUNAMĄ KONDICIONIERIŲ.

Pašildykite vieną lašą aliejaus delnuose, tada kruopščiai įtrinkite į skilinėjančius plaukų galiukus. Tuomet užlašinkite dar vieną lašą ant pirštų galiukų ir įmasažuokite į galvos odą. Kartokite tiek dažnai kiek reikia atstatyti pažeistus galiukus bei aprūpinti galvos odą maistinėmis medžiagomis.

Rezultatas: greitas plaukų blizgesys, suvaldytos garbanos ir pamaitinti plaukų galiukai.

Dėmesio: svarbu neperdozuoti aliejaus, kad neapsunkinti plaukų ir „nesurebaluoti“ galvos odos. 

JEIGU DŽIOVINATE PLAUKUS DŽIOVINTUVU APSAUGOKITE JUOS NUO KARŠČIO

Prieš džiovinant plaukus džiovintuvu Arganų aliejų naudokite kaip serumą, įsilašinkite kelis lašus ir perbraukite pirštais per šlapius plaukus.

Rezultatas: papildomas blizgesys ir apsaugoti plaukai nuo karščio.

KUR PIRKTI ARGANŲ ALIEJŲ

Įsidėmėkite !

Tai, kad etiketėje parašyta Argano aliejus, dar nereiškia kad jis yra autentiškos kokybės. Tiesą sakant, daugelis kompanijų priverčia mus manyti, kad perkame gryną Arganų aliejų, kai tuo tarpu jų produktas yra užpildytas silikonais, vandeniu bei kaitinamas, tam kad prailginti jo galiojimo terminą. Labai gerai žinomoje Lietuvoje  vaistinių tinklo vaistinėje mačiau Arganų aliejų kuris pagamintas Vokietijoje, kas reiškia, kad gamintojas nelabai supranta ką parduoda. Todėl patariu atidžiai rinktis. Kaip atskirti autentišką Arganų aliejų rašiau ankstesniame savo straipsnyje.  Jeigu nerandate, parašykite asmeniškai, atsiūsiu atskirai.

Pasirūpinome, kad kokybiškas argano aliejus patektų į mūsų ir Jūsų namus. Natūralus, neskiestas, nerafinuotas, termiškai neapdorotas, išspaustas tikrų berberų rankomis pagal senas tradicijas, kurios garantuoja aliejaus kokybę ir atskleidžia tikrąją jo vertę.

Išbandykite patys ir pajuskite jo teikiamą naudą ne tik plaukams, bet odai.

Šaltiniai:

[1]https://www.moroccoworldnews.com/2014/08/136616/kim-kardashian-moroccos-argan-oil-is-my-beauty-secret/

[2] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5796020/

[3] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4387693/