Ar žinote kaip atpažinti autentišką Arganų aliejų ?

Argano aliejus tarptautiniu mastu pripažintas geriausiu aliejumi tarp visų esančių aliejų, dėl savo unikalios sudėties. Odai ir sveikatai tinka tik aukščiausios kokybės Arganų aliejus. Dalinuosi keletą patarimų kaip atpažinti pagrindinių kosmetinio aliejaus, kurios padės susiorientuoti ar Jūsų arganų aliejus tikrai yra autentiškas ar tik gamintojų ar prekybininkų triukai.

Atkreipkite dėmesį į spalvą.

Aukščiausios kokybės aliejus yra sodrios geltonos spalvos, aukso spalvos. Jeigu Argano aliejus šviesus ir skaidrus, spalva blyški, tikėtina, kad toks aliejus buvo perdirbtas pramoniniu būdu arba praskiestas pigesniais aliejais, siekiant sumažinti savikainą.

Užuoskite aliejaus kvapą.

Kokybiškas šalto spaudimo kosmetinis aliejus turi natūralų kvapą, nes jis gaunamas iš branduolio esančio vaisiuose. Lengvas riešutų kvapas dažniausiai daugelio žmonių gerai toleruojamas, nors tai gali būti šiek tiek per „aromatingas“  tiems kurie labai jautrūs kvapams. Jeigu aliejaus kvapas nepriimtinas tiek, kad riečia nosį yra didelė tikimybė kad kaltas pelėsis. Prieš spaudžiant aliejų riešutai sandėliuojami patalpose džiovinimui, jeigu nebuvo pasirūpinta tinkamu vėdinimu pelėsis be vargo apsigyvens ir išspaustame produkte. Jei kvapas toks gardus, kad jo norisi ragauti, greičiausiai tai maistinis argano aliejus ir kosmetiniam aliejui būdingų elementų jis neturi. Maistiniam aliejui gaminti prieš spaudžiant branduoliai paskrudinami, todėl kosmetinės savybės stipriai susilpnėja arba visai jų nebelieka dėl kaitinimo temperatūros.

Į bekvapį argano aliejų taip pat žiūrėkite įtariai. Tikėtina, kad toks aliejus rafinuotas, pašalintos drumzlės ir  panaikintas jo kvapas aukštoje temperatūroje.
Kvapas užtepus ant odos turėtų greitai per 5-10 min. išsisklaidyti, jeigu visgi jaučiate kvapą ilgai, toks aliejus „pakvepintas“ pardaviminiais tikslais. Būkite tikri tyro argano aliejaus kvapas išnyks, kai tik aliejus įsigers į odą. Paprastai tiek kurie naudoja tikrą arganų aliejų, kvapas juos ramina, nes tai užtikrina tyrumą ir aliejaus grynumą.

Verta žinoti….Produktuose su argano aliejumi (šampūnai, losjonai ir k.t.), didžioji dalis yra rafinuoti, tam kad pašalintų aliejaus kvapą. Tai reiškia, kad jis buvo dezodoruotas, kad kosmetikos gamintojams būtų patraukliau maišyti į savo produktus. Dezodoruojant aliejų ne tik panaikinamas jo kvapas, bet ir taip prailginamas galiojimo laikas. Didžioji dalis argano aliejaus komerciniuose produktuose yra tiesiog pramoninis arganas, kuris išgaunamas naudojant cheminius tirpiklius. Šie perdirbimo būdai blogina aliejaus kokybę.

Aliejaus tekstūra ant odos.

Užtepus ant kūno kokybiško arganų aliejaus pajusite turtingą jo tekstūrą. Pasiskirto labai lengvai ant odos ir absorbuojasi per kelias minutes. Netgi užtepus ant pažeistos odos pojūtis turėtų išlikti malonus. Jeigu užtepus ant odos išlieka slidus, sunkiai arba visai neįsigeria, lieka ant odos riebalinis sluoksnis, tikėtina kad toks aliejus skiestas.

Nuosėdos buteliuke

Nerafinuotame tyrame arganų aliejuje visada matysis šiek tiek nuosėdų, kurios sudarys neskaidrumo įspūdį. Dėl natūralaus gamybos būdo, jis ir lieka natūralus. Jeigu aliejuje nuosėdų visai nėra ir jis skaidrus lyg stiklas, toks aliejus būkite tikri perfiltruotas per filtrus. Visada verta prisiminti, kuo mažiau liestas produktas, tuo daugiau natūralių savybių jis išlaiko ir tuo geresnis jo poveikis.

Dėmesys  tarai

Jeigu radote prekyboje argano aliejaus (tiek kosmetinio, tiek maistinio) išpilstytą į šviesią tarą ar plastikinę tarą, paklauskite gamintojo ar jis  žino ką parduoda. Visi aukštos kokybės aliejai, įskaitant ir arganų aliejų,  tūrėtų būti išpilstyti į tamsią tarą (gintaro, žalios ar mėlynos spalvos buteliukus, aliuminė ir nepermatoma tara taip pat tinka, tačiau gali kilti papildomų problemų su taros išplovimu bei atliekų šalinimu), kad išvengtų šviesos poveikio. Laikant aliejų šiltoje temperatūroje, daugelis naudingų savybių žūsta. Jeigu teko lankytis Marakešo turguje Maroke, tai ten prekystaliai lūžta nuo arganų aliejaus pasiūlos, paprastai jis išpilstytas į plastmasinę tarą su užklijuotu lipduku, kuriame nėra aiškios informacijos apie jo kilmę. Neapsigaukite, Marakešo turguje autentiško aliejaus sunku rasti, dėl paprastos priežasties, vietiniams turgininkams nerūpi turistas, jam rūpi jo pinigai.

Sudedamosios dalys ant pakuotės

Ant pakuotės nurodyta sudedamosios dalys tūrėtų rodyti vieną vienintelį ingredientą – 100 % Argan Oil arba 100 % Argania Spinosa. Nieko daugiau.

Sertifikatas.

Tai dokumentuotas įrodymas, kad aliejus buvo patikrintas. Dažniausiai visų kooperatyvų arganų aliejaus kokybę tikrina ekologiškų produktų sertifikavimo organizacija „ECOCERT“  įkurta 1991m. Ecocert įsikūrusi Europoje Prancūzijoje, tačiau patikrinimus vykdo daugiau nei 80 šalių, įskaitant ir trečiąsias šalis. Sertifikavimo organizacija patikrinimus vykdo nuo žemės mėginių iki paskutinio lašo buteliuke, todėl ūkiai norintys eksportuoti aliejų  į Europą griežtai laikosi reikalavimų.

Tikiuosi, mielas skaitytojau, kad perskaičius įnešiau bent kažkiek aiškumo ir šie paprasti  universalūs patarimai padės atskirti „grūdus nuo pelų“. Dar ir dar kartą pasikartosiu kad geriausias Arganų aliejus gaunamas iš Berberų moterų kooperatyvų, kur moterys įdeda ne tik labai daug ir sunkaus fizinio darbo, bet ir aliejų mums gamina su dideliu dėkingumu ir nuolankumu. Nuvykome tiesiai į ūkį susipažinti kas mūsų tiekėjas, apžiūrėti ką perkame, tad dalinuosi ir kviečiu šiuo gamtos ir žmogaus sukurtu kūriniu naudotis ir jus. Vi Naturalis Argan Oil.